Górski Dariusz

Dariusz Górski

Niezależny członek Rady Nadzorczej i Przewodniczący Komitetu Audytu w PKP Cargo S.A., niezależny członek Rady Nadzorczej Enter Air S.A. oraz Dyrektor Relacji z Inwestorami w Banku Millennium S.A. Wcześniej niezależny członek Rady Nadzorczej PKO BP.

Związany z rynkiem kapitałowym od niemal 25 lat, specjalista ds. sektora bankowego oraz analizy finansowej z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w polskich oraz międzynarodowych instytucjach finansowych.

Karierę zawodową rozpoczął w 1992 roku jako analityk finansowy w Caresbac Polska S.A., jednej z pierwszych na polskim rynku firmie venture-capital. Potem w Business Management & Finance S.A. jako analityk finansowy, a od roku 1995 jako szef projektów z obszaru doradztwa strategicznego, fuzji i przejęć, prywatyzacji oraz restrukturyzacji. W roku 1996 związał się z rynkiem kapitałowym zaczynając pracę w Robert Fleming & Co (w 2000 roku przejęty przez Chase Manhattan Bank) jako analityk akcji. W kolejnych latach pracował jako analityk/szef działu analiz/strateg w ING Securities, Deutsche Bank Securities, Wood & Co oraz Domu Maklerskim BZ WBK (obecnie Santander Biuro Maklerskie).

Zawodowe osiągnięcia obejmują między innymi szereg wysokich pozycji w międzynarodowych oraz krajowych rankingach inwestorskich, np. 1-sze miejsce w rankingu Institutional Investor Magazine 2003 czy czołowe miejsca w rankingach GG Parkiet (sektor bankowy #2/3/3 odpowiednio w latach 2017/16/15 oraz strategia rynkowa #5/2 w latach 2017/16).

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie swojej kariery zawodowej odbył liczne szkolenia z zakresu finansów, analizy finansowej oraz zarządzania, m.in. kurs na doradcę inwestycyjnego oraz finanse przedsiębiorstw (stypendium Erasmus University w Rotterdamie).

linkedin